View Single Post
  #115 (permalink)  
Vechi 10 nov 2009, 13:54:27
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de Alexaaa Vezi mesajul
Bunaaa!
Si eu am probleme tot cu 2-3 kg...n-am ajuns niciodata sa iau mai mult pt ca m-am sesizat la timp...problema e ca acum nu mai reusesc sa clintesc cantarul orice as face...din aprilie si pana in august m-am tinut serios de dieta si sport si am facut pauza de anticonceptionale, ajunsesem la 49,7 kg sincer sincer va zic ca am facut costumu de baie sa fie mandru...dar in august am reinceput sa iau anticonceptionale si am "urcat" rapid pana la 52,8 - 53 kg si aia e, nu mai pot sa dau jos deloc...sport fac in continuare iar de mancat...am grija...doar ca de cand m-am reapucat de pastile am pofte...adica nu exista moment al zilei in care sa nu poftesc la ceva...fie ca e dulce fie ca e sarat...problema e ca mi-e fooooarte greu sa ma abtin...parca e o pofta diabolica si am inceput sa cam cedez chiar daca nu mi-e foame...eu la ora 4, 5 dupa masa mananc fructe, ca sa nu mai mananc seara...si intr-adevar nu-mi mai e foame daaar ramane pofta

curiozitatea mea este daca poftele astea sunt cauzate de anticonceptionale...pt ca in pauza de pastile nu mi-a fost deloc greu sa ma abtin de la diferite alimente si sa slabesc...da acum...parca e cel mai greu lucru pe care trebuie sa-l fac...
Poate ai impresia ca poftele sunt de la anticonceptionale. Eu personal cat le-am luat nu am pus pe mine, ba anul trecut am si slabit, dar tineam cura si faceam sport. Si in pauza m-am ingrasat.

Ma gandesc ca daca ai tot felul de pofte corpului ii lipseste ceva. Stiam ca, de ex, daca poftesti la dulciuri ai nevoie de fapt de carbohidrati, daca poftesti la lucruri grase corpul iti cere grasimi.

Eu am avut 2-3 kg, dar acum sunt 7 si vointa ioc.