View Single Post
  #1151 (permalink)  
Vechi 19 feb 2013, 22:32:37
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Pentru ca nu-mi este asa de somn si pentru ca am trecut prin casuta mea am sa las aici meniul meu de astazi ca sa-mi fie de ajutor vreo data. Eu trec prin jurnalul meu si ma inspir din meniurile mele care m-au ajutat in anumite perioade sa slabesc.
-Am mancat la 9 portocala.
-La 11 iurtul 1,5% , mare , cu tarate de ovaz. Apropo asta seara mi-am pus ultima portie pt maine. Am sa ma dau pe fulgi de ovaz ca mai am si am sa-mi fac si puriciul Nanei ca mie imi place si atunci mi-a mers bine cu el.
-La 13,30 am mancat ciorba de legume destul de multa.
-La 17 crema de branza 2,2% -200 gr. Am cumparat 10 cutii si mananc zilnic cate una ca-mi place mult.
- La 19,30 am mancat conopida fiarta cu smantana. Imi propusesem o salata de sfecla rosie cu carne dar fiindca nu am avut suficienti cartofi ca sa fac mancarica promisa fie-mi ca sa poata manca si ea salata am lasat-o pt maine seara.
Daca am sa mor de foame am sa gust un pic de piept de pui ca am fiert unul si jumatate l-am facut sotului cu usturoi deasupra si ceva cartofi praji langa si jumatate mi l-am oprit mie pt maine.
Deci cam asa a fost astazi . Acum beau un ceiut ,,somn linistit,, si tei cu el. Este buuun.
Acum zic noapte buna si ma retrag ca vad ca Rozi a mea nu ma vede . Cred ca este pe mess
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui marilo:
rozica1965 (20 feb 2013)