View Single Post
  #11780 (permalink)  
Vechi 29 apr 2015, 20:59:22
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 48
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul



Stii cum e cu lasatul de fumat? Ca o fosta fumatoare inraita ( fumam mai mult de un pachet pe zi - pasional - cand trageam din tigara incingeam filtrul ) ) si care s-a lasat de fumat de f multe ori ( uneori pentru o ora - dar si pentru 3 ani si 6 ani) pot sa spun ca de data asta mi-a fost cel mai simplu. Si stiu ca e pentru totdeauna. Pentru ca acum chiar nu imi mai doresc sa fiu fumatoare. Inainte imi doream sa nu fiu stapanita de viciu - mereu speram ca intr-o zi voi reusi sa-mi stapanesc eu viciul - sa fumez o tigara din cand in cand - cand vreau eu ( dar un demon mic din capul meu zicea de fiecare data - ACUM vreau!!)
Nu tine de vointa - tine de dorinta de a nu mai fi fumator. In clipa in care nu mai vrei sa fi fumator e simplu - in clipa aia te-ai lasat.
Am citit cartea lui Allen Carr de 3-4 ori pana am priceput ce vrea sa spuna. Recomand oricui varianta ilustrata a cartii - e deosebit de clara.

Sportul clar imi face ffff bine. Nu m-as lasa de sport pentru nimic in lume - din toate punctele de vedere imi face bine.
Offf! Oare va veni si pt mine ziua aia cand voi spune ca sunt nefumatoare?
Am citit si eu cartea dar nu a schimbat nimic Poate ar trebui sa o citesc de mai multe ori?!
Pana la urma am mancat pt masa de seara salata verde,rosie, castravete, ardei iute, ceapa verde, branza de capra, ulei de masline,otet de mere si somon afumat.Am facut o salata din toate astea si a fost foarte buna.Vad ca am facut o pasiune in ultima vreme pt salate cu branza de capra si somon afumat
Nu m am hotarat inca daca mananc sau nu pepene la gustare dar vroiam sa va intreb, daca am avut masa PL merge sa mananc cioco desert?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (29 apr 2015), Michelina (29 apr 2015), Mihaela1006 (30 apr 2015)