View Single Post
  #1185 (permalink)  
Vechi 04 nov 2016, 08:18:11
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: Jurnal Valeria Heres

bun gasit dragi slabute si dragul meu jurnal!
starea mea de sanatate este tot asa cum am descris-o...ficatul gata sa explodeze, de tumori nu ma opereaza nimeni....drumuri, doctori, clinici, slabit deloc....luni am venit de la Cluj, cu trimitere urgenta la chirurgia obezitatii...am vorbit la telefon cu un dr si nici acolo nu este chiar asa de usor....sunt de facut din nou un calup de analize, inainte de operatie doua luni de pregatire si tratare sau o ameliorare cu pneumologi, cardiologi, nutritionist si musai sa slabesc cel putin 10 kg...abia dupa aceea sa fac din nou analize paraclinice si sa ma ajute d-zeu sa fiu acceptata la operatie....offfffffff! nu mai pot!
Dragele mele , cele care aveti indice corporal mai mare de 35-40, si aveti afectiuni cu ficatul sau alte organe, va rog feriti-va de Dukan, face grave ravagii...si daca nu mai tineti dieta puneti la loc dublu si chiar mai mult intr-un timp foarte scurt...va doresc tuturor succes la slabit si multa sanatate sa aveti!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui valeriaheres:
adinico (04 apr 2017), lidiuta (04 apr 2017), rozica1965 (07 apr 2017)