View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 21 mai 2013, 14:29:19
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Interzis la fructe?!

Citat:
Anterior postat de mariasarataru Vezi mesajul
Am citit in mare cartea Mihaelei Bilic si personal am ramas destul de uimita. Voi sunteti de acord cu ceea ce scrie ea acolo?
De exemplu, este grav daca consumi de doua ori pe zi cate un fruct?? Acolo scrie sa il tratam ca pe un desert, deci sa il mancam rar. Sau...cerealele de tip mic dejun imbogatite cu zahar...sunt chiar asa un pacat mare daca sunt consumate in limite normale (30 g), iar peste zi nu mancam dulciuri?
Poate gresesc eu...la urma urmei nu eu sunt nutritionist...insa sunt ingrijorata pentru ca obinuiesc sa consum de doua ori pe zi fructe....asta ma impiedica sa pierd in greutate?...Voi ce credeti?
aaaa...si deci sa imi arunc azi cerealele alea?...

La 21 ani , la inaltimea si greutatea ta - poti manca linistita fructele. Cerealele nu sunt asa un pacat de mare - dar poti alege pe cele care nu sunt imbogatite cu zahar.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat