View Single Post
  #126 (permalink)  
Vechi 01 mar 2012, 15:28:58
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Multumesc mult fete dragi pentru gandul frumos trimis mie. Off.!!! Ce sa zic? Nu trec asa des prin jurnal ca la serviciu unde as mai ciupi un pic de timp nu am netul OK, merge bine doua-trei ore dimineata dupa care ma umple de nervi pana incarca o pagina. Dimineata la prima ora nu pot intra ca am treaba si mai tarziu nu mai pot si uite asa ... nu mai apuc. Cand ajung acasa am bucatareala, cumparaturi , catel, pesti si iara trece timpul. Intru tarziu dupa ce termin treaba si sotul se culca. De multe ori daca nu am alta posibilitate iau tableta fie-mii si din paturi citesc ce s-a mai spus pe aici, dar nu pot scrie. Asta se intampla cu intratul meu. Cu dieta nu stiu ce sa zic. Am spus , si ai vazut din meniul meu, ca incerc sa ma limitez intr-un nr. de calorii, dar mananc mai de toate . Nu paine, dulciuri, orez, paste. Ca eu mai scap in gogosi sau calatite asta este partea a doua.
Ieri am mancat spre exemplu: amestecul de seminte cu iaurt 150 de gr. cu 2%, un grepfrut cam de 200 de gr., o gulie umpluta cu carne de pui si cateva boabe de hrisca in loc de orez. Nu stiu cate grame dar gulia nu a fost asa de mare. Nu mi-a placut sau poate eu nu am stiut s-o gatesc. Fetele zic ca este mama -mama. Mai am doua si o sa trebuiasca sa le mananc.
Acasa cand am ajuns de la serviciu am mancat 350 gr. de supa crema de conopida, in care am fiert pastarnac, morcov, ceapa, patrunjel, un cartof si bineinteles conopida. Seara am mancat salata verde cu ceapa verde si castraveti si o bucatica de 80 de gr muschiulet de porc la teflon. Asta a fost ieri . Am baut cafea si ceai fara nimic dulce in ele.
Astazi am mancat amestecul de seminte cu iaurt, 350 gr mancare de linte. Am si un grepfrut la mine dar nu mi se arata de el si cred ca-l las in frigi. pt maine. Cred eu , am un filing ca , colegii mei, adica sotul si o fetiscana de varsta fetei mele celei mici vor veni de pe teren cu inghetata. Eu nu vreau sa ma stapanesc la asta si daca asa va fi am sa mananc .Imi doresc doar sa nu ma umflu prea tare.
La cina nu stiu ce voi manca. Mai am supa crema . Vad eu si spun.
Deci precum vezi asa dieta tin eu. Fac zilnic 30 min de bicicleta .
Ma voi cantari sambata .
Nu stiu astazi daca mai intru ca s-ar putea sa am musafiri, la nasica. Am o pereche de fini , cununati de noi pe scara si s-ar putea sa ne vedem. Daca voi manca inghetata la serviciu nu voi mai manca deseara, daca nu probabil ca am s-o fac atunci.
Hai pa fetelor si ne mai auzim.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Răspuns cu citat