View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 16:07:40
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: My wish - Jurnal Mirey

Citat:
Anterior postat de Mirey Vezi mesajul
Buna fetelor ,

Sunt tare fericita ca pot face parte din aceasta comunitate . Cum stiti bine este demotivant cand vezi pe langa tine ceilalti membri ai familiei cand se infrupta cu pofta din toate tipurile de mancare cand stii ca tu stai mai mult nemancata si tot te ingrasi .
Mananc de obicei putinel numai ca sunt constienta ca daca mananci seara pe la 8 si mai bagi si cu pofta nu prevede nimic bun .
Locul meu de munca si stilul de viata sedentara m-a adus in situatia de a avea 90 kg la o inaltime de 1,65m .
Dureros este cand te urci pe cantar si ai impresia ca este defect sau cand calculezi greutatea ideala si constati ca trebuie sa dai jos vreo 30 kg
Oare o sa fiu in stare ?
Am accesat site-ul de vreo 3 zile si de 2 am si inceput o dieta bazata pe reducerea numarului de calorii . In ritmul asta ar trebui sa scad aprox 4-5 kg /luna .
M-am saturat sa merg la magazin si sa probez haine cate o ora si sa plec cu cele vechi , nu mai intru in nimic . Daca nu fac ceva , in curand o sa fiu invidioasa pe doamnela insarcinate .

Va pup
bine ai venit printre noi si succes la slabit !

atentie sa nu papi sub 1000kcal/zi incearca cu un minim de 1500kcal/zi sanatoase...deci fara prajeli, sucuri, dulciuri, grasimi... si daca nu inregistrezi rezultate deloc deloc scade la 1300kcal/zi

incepe usor usor si activitatea sportiva- chiar de inseamna 60 minute mers pe jos

succes
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat