View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 15 apr 2009, 11:01:41
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de shayya Vezi mesajul
buna fetelor, am tinut un regim asemanator o sapt , insa putin mai complicat, mancai din 2 in 2 ore, mergeam la facultate cu oul fiert sau iaurtul dupa mine , insa nu s-a vazut mare lucru tocmai d aceea am renuntat, a fost cam greu mereu iti era foame (t ardea stomacul) desi mancam des, mai tot timpul imi era somn, urcam 10 scari si gafaiam...

fac tae bo 25 d min p zi unde curg toate apele p mine , nu mai manc dupa orele 19, dar totusi nu pot tine un regim fix, mananc o data in zi foarte putin, dar degeaba. Si uitasem m-am ingrasat d la anticonceptionale.
dati-mi voi un sfat cum sa fac sa slabesc in 2 sapt macar 5 kg
pup

Buna Shayya!
Bine ai venit printre noi!

Te cred ca iti era foame cand ai tinut un astfel de regim, se mananca mult prea putin si nu e un lucru bun. E si normal sa fii extenuata, sa iti fie somn, sa nu ai puteri, organismul nu primea energia necesara pentrua functiona corect.

Te felicit pentru faptul ca faci sport, este un lucru foarte bun atunci cand vrei sa slabesti.
Dar, nu este bine ca mananci o data pe zi, in felul acesta nu vei slabi, ci vei pune metabolismul tau in garda si el se va proteja de lucrurile care ii faci. Daca mananci o singura data, el din acea masa asimileaza absolut tot, altfel nu ar putea functiona, are nevoie de nutrienti, diverse substante, suntem o fiinta foarte complexa.

Cel mai bun mod de a slabi sanatos, frumos si fara foarte mult efort este un regim format din 3 mese principale si 2 gustari.

La Mic Dejun: papi un bol de cereale (30 g) cu lapte mai degresat. Sau o cana de ceai cu 2 felii de paine prajita si sunca, sau branza de vaci, sau gem fara zahar.

La prima gustare (10-11) un fruct

La pranz: un bol ciorba de legume cu o lingurita smantana, sau piept de pui la gratar cu o salata din legume.

La a doua gustare iar un fruct sau un iart dietetic.

La cina: salata din legume, sau peste la gratar, etc.

Asta ar fi in mare, acuma zilnic iti poti varia acest meniu, avem multe retete la categoria Retete Dietetice unde vei gasi inspiratie pentru mesele de pranz si cina.

Sa ne auzim cu vesti bune. Te pup.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat