View Single Post
  #1451 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 16:47:15
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
stiu si eu povestea cu mierea, mie mi-a zis asistenta aici ca nu e recomandata mierea inainte de a implini un an pentru ca mierea poate contine nu stiu ce bacterii care isi fac cuib in burtica puiutilor si potae duce la complicatii...insa io nu bag in seama toate ipohondriile suedezilor, ca daca m-as lua dupa ei, doamne fereste unde as ajunge...si eu si sora mea am cresccut cu miere in ceai si nu am patit nimic...apoi daca copilu meu nu ia contact cu nici o bacterie, atunci cand se intampla corpul lui nu le stie recunoaste si uite-asa o pune de o infectie, de o alergie, etc,

iar zaharul se face prin niste procese chimice de te doare capul, tatl meu a lucrat in fabrica de zahar si se folosesc nu stiu ce acizi in produc erea lui, asa ca io tot la miere raman
eu spuneam doar ce stiu ca am citit !
argumente pro si contra nu am!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
ah, si apropo de alergii, in tara asta sunt cred ca 90% din oameni alergici la ceva, cel mai des la lactoza si alune...eu lucrez intr-o scoala cu copii intre 13-15 aani, si ca sa va dat seama cat de grava e treaba cu alergiile, e absolut interzis in scoli sa existe alune, nimeni nu are voie sa aduca alune in scoala, daca se deschide o punga de alune in preajma copilului alregic, intra in soc, se umfla limba, moare, deci nu trebuie sa manance alune ci e de ajuns sa se afle in apropierea lor...si cate si mai cate alergii grave nu sunt ... acuma nu se stie sigur dar se pare ca alergiile apar din lipsa de contact cu bacterii, curatenie si sterilitate prea multa...
este posibil sa ai dreptate!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat