View Single Post
  #15257 (permalink)  
Vechi 16 sep 2013, 08:24:33
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata fetelor!

Am revenit si eu la serviciu, sanatate Carinei, lui Matias si Raisei...al meu e inca ok, dar incepe sezonul in curand si ne asteptam si noi la toate felurile de raceli

Mirutza, am vazut ca ati primit rezultatele de la analizele Carinei, dar ce inseamna diagnosticul? in ce fel e afectata Carina? exista ceva urmari sau se rezolva acum la spital?

Dorutza cum sunteti?

Azi nu merge Viktor la gradi ca e inchis si a ramas acasa cu bunicul lui, parca a stiut de dimineata ca mami pleaca la servi, tot lipit de mine a fost si cand a trebuit sa plec, i-am explicat ca mami merge la servi si a inteles s-a apucat de plans si a fugit la bunicul lui in brate, offf ce mi s-a facut mila de el maine trebuie sa mearga la gradi si o sa fie si mai si

In weekend am fost iarasi pe afara, pe la padure, la gratare cu prietenii, desi au inceput ploile, am infruntat vremea si am stat afara sambata jumatate de zi, si ieri toata dup-amiaza. Ca de obicei imi propun sa fac o gramada de treaba in fiecare weekend si nu reusesc sa fac nici 40% , habar nu am cum trece timpul in weekend

Voi ce ati facut in weekend? cum v-ati petrecut?
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
madalinafrincu (16 sep 2013), rainbow (16 sep 2013), rommyna (16 sep 2013)