View Single Post
  #156 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 22:27:43
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: "Slabutele" din Italia

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Nici mie nu-mi placeau la inceput,dar am citit ca sunt f. sanatoase si azi de ex.am facut finocchi gratinati,dar nu pot sa-mi calculez caloriile pt ca nu este in tabel,iar carciofi curata ficatul
Stiu ca pot sa adaug si eu alimente,dar de unde sa le stiu eu caracteristicile si caloriile-chiar asta m-ar interesa si pe mine

Pai alimentele care sunt luate din magazin, banuiesc ca au etichete si pe ele scrie tot ce trebuie de introdus in calculator (proteine, calorii, lipide, carbohidrati, etc

La restul de alimente, care nu au etichete, ai putea sa ne intrebi si daca nu este in calculator, incercam sa cautam info si il introducem ca sa il poti folosi si tu

Daca sunt retete, atunci trebuie sa iti faci singura calculul, In caz ca te va interesa acest aspect iti las link cu explicatia http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...lorii%2Breteta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat