View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 14:56:29
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Citat:
Anterior postat de simpluiulia Vezi mesajul
buna, tuturor!
Vera T, as vrea sa ma alatur tie la acest subiect. ma regasesc in mare parte in povestea ta. la 1,60m am acum 77 kg.numai ca eu nu bag degetele pe gat, desi ma tenteaza de multe ori, in schimb as ingurgita orice prostie care ar avea efect, fie si pe termen scurt de atenuare a caloriilor infulecate.in 2008 reusisem sa slabesc de la 80 la 63 kg, insa anterior in 2007 am luat herbalife, cu care ajunsesem la 72, dupa care am luat lindaxa, evident de capul meu. am trait cateva luni de fericire, insa dupa ce nu am mai luat nimic in ianuarie 2009 aveam deja 69 kg.
de la 1 martie 2010, cand ajunsesem la 79, am hotarat sa incep dieta rina, insa pe masura ce trecea timpul hotararea imi disparea.gatesc pentru cei 2 copii si pentru sot aproape zilnic, si de multe ori ajund sa gatesc si cate 2 feluri de ciorbe, 2 feluri 2 pentru ca au gusturi diferite.sotul ma "ajuta" sistematic si aduce o data la 2 saptamani prajituri, smantana, unt si alte afumaturi, iar eu sunt o mare pofticioasa.si daca nu mi-e pofta, mananc chiar daca nu mi-e foame, mananc de plictiseala sau din dorinta de a stinge gustul imperios de ceva bun, nu neaparat dulce, cat mai ales interzis- orice stiu ca nu ar fi indicat mie imi place.
nu mai stiu ce sa mai fac, sunt complet descurajata, de multe ori ma gandesc ca asta mi-e soarta, ca dupa aceea sa imi spun ca eu nu sunt asa, eu sunt vesela, energica si sunt defapt incatusata, prizoniera intr-un costum de hipopotam de care nu stiu cum , dar trebuie sa scap.
te admir vera ca tu cel putin vad ca ai mult mai multa vointa, mananci putin si faci sport.eu am incercat sa dansez intr-un ritm foarte alert, dar nu mai mult de 20 - 30 min.
nu am foarte des ocazia sa trec pe aici sa scriu, dar voi incerca sa o fac si sa te incurajez sa continui, sa devii o sursa de inspiratie pentru mine, sa nu te dai batuta.in acelasi timp alaturi de tine voi primi si eu sfaturi si suport, daca nu e cu suparare, de la cele mai experimentate si de la castigatoare.pupici
Buna Iulia si bine ai venit printre noi

E foarte complicata situatia ta, gatitul pentu toata familia este bun si sanatos, dar sunt sigura ca pentru tine este foarte dificil, pentru ca poftele sunt pe masura

Eu nu imi imaginez sa gatesc atatea si sa nu le gust, am ajuns incet incet sa gatesc un singur fel de mancare, adica pentru mine, mai dietetic si toti mananca ceea ce mananc si eu.

La mine nu sunt asa multi membri in familie, dar poate ai putea gasi si tu o rezolvare, sa gatesti mai dietetic, e mai bine si pentru ei (decat sa manance foarte gras), si asa vei putea papa si tu.

Mai devreme sau mai tarziu tot trebuie sa faci acest lucru, kilogramele se aduna daca nu te intorci impotriva lor Trebuie sa castigi aceasta lupta.

Poate te ajuta daca te uiti in categoria Retete dietetice Retete dietetice, si de acolo poti gati orice si asa vei manca si tu cu familia ta

Te mai asteptam cu vesti, sper sa inceapa lucrurile sa o ia pe fagasul bun
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat