View Single Post
  #16546 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 12:04:13
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Imi pare rau ca ai conjunctivita!Vei continua cu sportul pana te faci bine?
Hey! Pana imi trece tensiunea oculara ar fi bine sa stau pe bara. Dar vad ca dupa prima picatura mi s-a dezumflat, acum am pus-o pe a 2-a. Azi nu fac sport, iar maine vad cum ma simt.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Imi pare rau sa aud asta Dar cum te-ai picopsit cu ea? Ai stat in curent?
Daca nu trebuie sa faci sport, atunci stai si tu saptamana asta chill, fa ceva usurel, gen streching, pilates, etc..

Ce exercitii ai facut ptr spate? Intreb ca poate mai diversific si eu.. Eu azi am facut ramat din aplecat cu bara t, ramat cu o singura mana, dumbell pullover (nu stiu ii zice in ro, e exercitiul ala cand stai pe spate pe banca, tii o gantera cu ambele maini si duci mainile drepte peste cap..), tractiuni la helcometru, am mai lucrat la un aparat ptr spate, tot ceva gen helcometru, dar altfel.. nush cum sa explic , fluturari din aplecat la 45%, extensii pentru spate, la saltea, stand pe burta..
Hey! Nope, mi-a intrat ceva in ochi, m-am clatit eu bine, dar nu suficient de bine si o mai fi ramas acolo si azi m-am trezit cu ochiul uscat, iritat si umflat putin. Vad ca s-a retras umflatura, a disparut si din tensiunea oculara, chiar daca nu 100%. Pot reveni la programul de sport cum ma lasa jena asta din ochi. Eu cred ca maine, maxim poimaine, asa mi-a zis si tipa de la oftalmo.

Am facut ramat cu gantere, tractiuni la helcometru, ramat la cablu sau ceva de genul, extensii pt lombari, indreptari si 5 min de ex pt abdomen.

Citat:
Anterior postat de pamy Vezi mesajul
Poate ar trebui sa faci doar stretching saptamana asta Sper sa te reface repede. Si patri a avut si I-am dat cu un unguent de la Leo : Fucithalmic se numeste Sa te faci repede bine!
Ms. Cam 1-2 zile trebuie sa stau pe bara, apoi ma pot reapuca de sport. Mie mi-a dat picaturi, sper sa treaca repede.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (06 mai 2014), lidiuta (06 mai 2014)