View Single Post
  #16645 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 21:26:47
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Am avut o perioada in care am stat la matusa mea in Bucuresti, era o zona tare galagioasa, treceau tramvaiele prin fata blocului ei, alaturi era o carciuma...oribil! Te inteleg.
Stiu ca exista ceva pt urechi ca sa nu mai auzi zgomotul, un fel de dopuri, dar moderne. Ca remedii naturiste...ceaiul de tei e foarte bun. Ai incredere in homeopatie? Si in sfera asta exista remedii. Cu siguranta vei gasi o solutie care sa fie multumitoare.
Sa stii ca ar fi cazul sa imi iau dopuri. Azi m-am pus sa dorm la pranz si m-am trezit pt ca vecina de deasupra se hlizea la nu-stiu-ce! Anormal. Bine, cand stai la bloc nu e nevoie sa urlii sa auda si vecinii ca te simti bine.

Cred ca e de ajutor homeopatia. O sa beau niste ceai de tei, ms pt sugestie. Trebuie sa ajung la cumparaturi zilele astea.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Si al meu are chef de uitat la televizor noaptea si eu nu pot sa adorm cu nici un feld e zgomot sau lumina.. Trebuie sa fiu mega obosita ca sa pot adormi cu zgomot.. Plus ca am un somn f usor, ma trezesc la oprice zgomot.. Asa am fost mereu..

Oricum fata de prima saptamana cand am inceput sa ma trezesc dimineata acum e bine.. Mi-e mai usor si rezist mai mult.. Faza naspa e ca nici in weekend nu o sa pot dormi mult.. Maine dimineata ma duc la sala la 7 jumae, deci la 7 fara un sfert cel tarziu trebuie sa fiu in picioare si duminica ma duc la votare, la supraveghere si la 6 trebuie sa fiu acolo... Deci trezirea va fi la 5
Pfaaa, un program "de vis". Eu abia astept weekendul ca sa ma odihnesc. L-am educat pe al meu ca se doarme pe liniste, dar nu tot timpul e obosit la aceeasi ora ca si mine. Luni imi venea sa-l strang de gat. M-a tinut de vorba pana m-a convis sa il iau in brate ca sa adoarma. Zii si tu!