View Single Post
  #176 (permalink)  
Vechi 03 sep 2013, 13:32:31
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Cum scapam de pofta de dulce?

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul


Buna.Daca continui sa nu mananci dupa ora 17 metabolismul iti va scadea drastic si vei ajunge in situatia in care nimic nu va mai merge.
Mananca putin si des..oooo daaaa poti manca si la ora 20 ceva usor:o supa fara cartofi sau taietei,o ciorbita fara cartofi sau orez sau taietei,o salata,peste,,un capuccino pe zi nu cred ca este un rau mare precum cozonacul sau nu stiu ce prajitura ...

Daca nu cumva esti diabetica nu folosi zaharina.Gandeste asa :ai lua sa zicem pastile sau ai face chimioterapie daca nu ai avea cancer?
In locul zaharului poti folosi fructoza(se gaseste la orice plafar si nu exista diferenta de gust) sau un supliment natural numit"stevia" care este posibil sa nu-ti placa.
Alt lucru poti lua crom(supliment alimentar) si vei observa o reducere drastica a nevoiei de dulciuri.
Un alt lucru: in apa stoarce putina lamaie si vei vedea ca este mai usor de baut(fara zahar) si te ajuta sa elimini si toxinele din organism.
Sunt multe incercate pe pielea mea si de fetele din gasca montignac.
Daca iti vei dori vreodata sa ne "vizitezi" casuta http://forum.slabute.ro/dieta-michel...a-x-10843.html

Te imbratisez!spor la slabit
Eu nu stiu cum mai poi recomanda fructoza cand s-au facut atatea studii care au dovedit ca ingrasa la fel de tare ca zaharul, ca poate duce la cancer si la hipertensiune, creste pofta de mancare, ca suprasolicita ficatul etc.
Răspuns cu citat