Subiect: Simptome sarcina
View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 13:22:57
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Simptome sarcina

Citat:
Anterior postat de AnaBurghiu Vezi mesajul
Buna, slabutelor!

Stiu ca poate forumul asta nu e locul cel mai potrivit pentru a va spune problema mea, dar aici spre deosebire de alte forumuri am gasit mereu cate un raspuns sau un sfat bun.

Treaba sta asa: In luna mai, in timpul actului sexual ni s-a rupt prezervativul. Am luat prima pastila de postinor la o ora dupa incident si a doua la 12 ore de la prima, deci regulamentar. Ciclul a venit dupa postinor,cu o saptamana intarziere( ceea ce e comun la mine, pentru ca ca nu e regulat deloc), in 30 mai.

Dar de atunci...nimic. Nu mai am ciclu . Trebuia sa vina in 30 iunie, dar...s-a facut 30 iulie si imediat 30 august. Am facut 3 teste de sarcina, la intervale diferite de timp, dintre care ultimul acum o saptamana. Au iesit negativ. Sunt insa foarte speriata, la parinti nu pot apela....va rog, spuneti-mi parerea voastra: e posibila o sarcina sau dereglarea e de la postinor?

Stiu ca contine o cantitate mare de hormoni, e contraceptie de urgenta si poate da dereglari Dar chiar asa se poate?

Mentionez ca din luna mai m-am apucat si de cura de slabire, si pana in iulie pe la mijloc am slabit cam 9 kg...deci burta nu am. Ar trebui sa vad ceva ? Sunt disperata, nu stiu ce sa mai fac. Doctorul din oraselul meu e plecat in concediu, se intoarce peste o saptamana si eu atunci voi fi in Germania. Deci voi putea sa il consult peste vreo 2 saptamani. ..si nu mai rezist pana atunci! Sa mai iau un test?
Va rog din tot sufletul spuneti-mi parerea voastra sincera : credeti ca poate fi sarcina sau nu?
Buna Ana

O sarcina nu cred ca e posibila.
Totusi ai avut menstruatie dupa actul sexual neprotejat, ceea ce inseamna ca este vorba de o dereglare, dar nu sarcina.

Nu trebuie sa ma iei nici un test, mai importanta este vizita la doctor, sa vezi cauza lipsei menstruatiei, daca este pe fond hormonal, trebuie tratat, cu aceste lucruri nu e de glumit.

Nu ai slabit brusc, deci nu cred ca e de la slabire.
Ai avut o dieta sanatoasa, nu te-ai infometat?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat