Subiect: Spinning
View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 12:49:46
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Spinning

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Hello ,
eu as vrea sa va intreb de cate ori pe saptamana e bine sa faci spining/cycling.Si daca e bine sa mai fac si banda inainte......
Eu acum merg la sala si fac mai mult banda si bicicleta.
Am inceput sa merg la sala din noiembrie anul trecut si nu am avut deloc rezultate bune.Am slabit 2 kg in prima saptamana si apoi nimic. Am mai incercat sa fac pe langa cardio clasic( banda , bicicleta) si ore de aerobic. E mai greu la sala unde merg eu sa prind loc . Findca nu am avut rezultate m-am gandit ca trebuie sa adaug ceva in program, dar nu as vrea sa exagerez.
Anul trecut am fost la o ora de spinning si mi s-a parut f greu. Jumatete de ora ma tot gandeam sa plec . Dar m-a motivat f mult prezenta unor fete mai plinute decat mine acolo. Ma gandeam ca daca ele pot trebuie sa pot si eu. Mai interesant este ca spre sfarsitul orei simteam ca mai pot inca o ora.
De abia astept sa vad cum reactionez diseara cand sper sa prin un loc la ora de cycling.
Hello! De ce nu incerci de 3 ori/sapt pt inceput? Nu cred ca e mai e nevoie de banda inainte, e suficient de obositoare o ora de spinning si nu vrei sa te suprasoliciti.

Nu ai mai slabit deloc nici la nr de cm? Cat de atenta ai fost cu dieta?
Răspuns cu citat