View Single Post
  #185 (permalink)  
Vechi 01 iul 2013, 13:34:16
Youlightupmyworld's Avatar
Youlightupmyworld Youlightupmyworld este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Draga jurnalule,

Se pare ca weekendul devin un dusman din ce in ce mai rau. Merg bine pe parcursul saptamanii si in weekend BAM dau cu cate o prajitura, cate un cartof prajit. Incerc si tot incerc insa se pare ca nici ai mei nu ma prea ajuta. Adica sambata vine tati cu cozonacul cald si il pune pe masa iar eu pofticioasa pana la cer si inapoi mi-am taiat o felie ca deh. Nu incerc sa ma scuz dar parca ar fi mai usor daca nu ar mai venii tentatiile la mine...
In orice caz, azi o iau din nou cu South Beach si cu alergatul pe care nu l-am intrerupt.
Deci meniu de azi - ziua 1 de SB cu cina inclusiv

MD: la 8:15 am fost in parc - 3 km din care alergat si mers (am mai prins rezistenta asa ca alergatul a predominat)
G1: 10:20 - jumatate de cutie de branza cu smantana slaba de la hochlland
Pranz: 14:10 salata de rosii, ardei, castraveti, putin ulei si 1 cotoi + 1 piept din gaina de tara deci au fost mai mici decat puiul din magazin + 2 linguri branza cu smantana
G3: probabil 20 migdale sau cajou
Cina: 1.5 ardei umplut cu carne tocata de pui (fara morcov, orez)
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]