View Single Post
  #189 (permalink)  
Vechi 14 iul 2011, 13:08:24
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Buna dragele mele

Nu am trecut de foarte mult timp pe aici.

In doua cuvinte va spun ce s-a mai intamplat.
Fetita mea a crescut bine de tot, sta in fundic, e foarte vesela si cuminte. Eu m-am ingrasat de la 79-80kg cu cat am venit din spital si pe care le-am mentinut pana acum o luna jumate - doua luni, pana la 86 kg. Partea nasoala e ca in doua luni voi fi nasa la nunta si nu pot sa arat asa.

Inca mai alaptez, dimineata in fiecare zi, iar peste zi cand cum, in functie de cat imi cere fetita (mai ales ca acum mancam mancare solida).

Luni am facut 6 luni, asa ca voi incepe din nou dieta cu sport si alimentatie echilibrata pentru a reveni la corpul meu de dinainte de sarcina, ba chiar mai frumos daca se poate

Am inceput de trei zile acupunctura pentru slabit. Inca nici un rezultat, dar eu stiu ca abia din a doua- a treia saptamana se va vedea ceva. Stiu ca poate cer prea mult, dar vreau sa slabesc 10 kg in doua luni (exact in 11 septembrie voi fi nasica). Pare mult, dar am un surplus mare de dat jos si am de unde, asa ca nu imi fac probleme ca voi slabi prea mult. (inainte de a ramane insarcinata am slabit 3-4 kg pe luna).

Urati-mi mult succes si spor la slabit
Voi face probabil un nou jurnal, de mamica fericita si grasuta in obtinerea unui trup suplu si frumos Voi pune poze (din pacate neplacute) pentru urmarirea evolutiei periodice.

Va pup si fug la fetita, ca a ramas fara jucarii (le-a aruncat pe toate pe jos )

Pupici dulci
Bine ai revenit!!!
Am vazut pozele cu printesa ta!Este o domnisorica!!!!Sa creasca mare si sanatoasa!!!!
Sunt sigura ca vei slabi ceva pana cand vei fi nasa!!!Cu ambitie si dieta se poate !Multa bafta!!!
pupicei pt amandoua!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat