View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 13 apr 2009, 09:25:33
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Vreau sa ma pun serios pe treaba,chiar daca acum numai mananc ca inainte,si am exclus din alimentatia mea :paine,dulciuri,prajeli si tot felul de alimente care m au adus aproape de 80 de kg...acum pe langa faptul ca vreau sa scap de cele 14 kg ,imi doresc si sa invat cum sa mananc sanatos .
Cu toti stim ca sportul este foarte important atat pentru sanatate cat si pentru silueta,asa ca sper ,ca zilnic sa fac miscare,fara a mai gasi tot felul de pretexte.
Am deschis acest ,,jurnal alimentar,, pentru ca zilnic sa notez fiecare aliment consumat la fiecare masa, inclusiv gustarile de pe parcursul zilei.Deasemnea o sa notez si miscare pe care o fac in ziua respectiva,fie ca merg pe jos,alerg sau fac aerobic.
De asemenea, rezultatele dietei vor fi mult mai vizibile, iar jurnalul alimentar ma va motiva.

VREAU SA FIU SLABUTA !!!

Ia uite, cine si-a facut casuta.

Iti urez sa fie intr-un ceas bun, sa fii constiincioasa pana la sfarsit si sunt sigura ca vei reusi.

Eu abia astept sa dai zilnic raportul, ca sa vedem daca pe undeva ceva este gresit. Trebuie sa mergi la sigur.

Multa bafta si numai rezultate frumoase.

__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii