Subiect: JURNAL Lacra 81
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 nov 2010, 10:22:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: JURNAL Lacra 81

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
Salut! am cam ezitat sa-mi fac propriul meu jurnal ,dar m-am hotarat .
Vreau sa slabesc macar 10 kg si cred ca voi reusi cu ajutorul vostru m-ai ales ca m-au motivat povestile voastre si binenteles rezultatele !
Sper ca peste 3 luni sa ma pot lauda si eu !
Sa va povestesc ceva despre mine : n-am fost niciodata f slaba "bat"tot timpul am avut picioruse mai grosute si fund.M-am maritat tinerica ,am facut primul copil la 20 ani si dupa 2 ani si 4 luni si perechea "printesa noastra 'de care sunt f mandra .Am avut ambele sarcini normale ,la nastere am avut 75 kg la amandoi si acum 2 sapt aveam tot 75 din pacate .Kg s-au pus pe mine din cauza ca mancam nesanatos si fara mese regulate ..absolut dezordonat si mai ales datorita multelor incercari ale mele de dieta si anume dieta disociata care n-o recomand la nimeni doar daca sunt hotarati s-o tina vesnic .
Slabeam intr-o luna 3-4 kg si in urmatoarea le puneam la loc plus 1-2 in plus .
Cea mai mare greseala este ca nu fac sport si pana acum nici n-am avut grija de mine ,tot timpul a trebuit sa -l dedic copiilor mei (neavand nici un ajutor).
In fine ,ei au crescut si acum m-am hotarat sa urmez un regim de viata sanatos si sa incep sa fac sport .
Cu mancatul e ok ,mai calc stramb pt ca avem multe placeri"nesanatoase"dar binenteles cat se poate mai rar .Cu sportul e cam greu ,incerc acasa exerciti ,abdomene dar obosesc f repede .
In cele 2 sapt am eliminat prajelile,dulciurile ,painea ,mancatul seara si placerea mea ,cate o gurita de bericica dar mai calc stramb ,din pacate .
totusi am dat jos 2 kg si vreo 5 cm in talie .
va astept cu sfaturi mai ales despre sport ....
Succes atat mie cat si voua !
Buna Lacra si bine te-am gasit la tine in jurnal.

Felicitari pentru primele rezultate. Este foarte bine.
Cam ce papi intr-o zi? scrie-ne un meniu "inchegat"

Cu sportul iti va fi greu la inceput, dar treptat o sa vezi cat de bine o sa ajungi sa te simti dupa o tura de exercitii si cat de dependenta vei fi de sport.

Iti doresc mult succes in drumul catre slabuta din tine!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Acest membru apreciaza mesajul lui Slabuta:
RamonaB (14 ian 2013)