View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 17:32:44
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Alexa

Citat:
Anterior postat de alexa96 Vezi mesajul
Buna tuturor!Sunt noua pe aici si sper sa fac cunostiinta cu cat mai multe din voi!Am 14 ani 165cm si 65kg si ma simt ingrozitor!Mi-as dori enorm sa slabesc pana de 1 martie si sa-mi fac cadou cel mai frumos martisor: sa am 51 kg.Diete am tot tinut unele chiar prea drastice dar efectul yo-yo a aparut din pacate...si m-am ingrasat 9kg dupa ce slabisem.As vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi despre cum sa slabesc acum pe timp de scoala caci sunt clasa a VIII-a si e ft greu sa tin o dieta ca la carte.Cred ca as incerca sa ma canalizez pe niste principii pe care sa le urmez.
Multumesc anticipat am vazut din alte jurnale ca sunteti niste dragute si cred ca o sa ma ajutati si pe mine
Buna Alexa si bine ai venit printre noi

14 kg in doar 2 luni este extrem de mult, daca vei incerca sa iti fortezi organismul s-ar putea sa nu iti raspunda cu cea mai buna parte.

Ce mananci in prezent, intr-o zi?
Ce activitate fizica ai?

Nu trebuie sa tii o dieta ca la carte, trebuie sa traiesti sanatos, este suficient pentru a avea o silueta frumoasa si un corp sanatos.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii