View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 ian 2010, 00:21:47
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Sunt hotarata sa slabesc

Citat:
Anterior postat de ioana_50 Vezi mesajul
Ma numesc Ioana si in ianuarie fac 60 de ani.Pana acum 2 ani nu a fost nevoie sa tin cura de slabit.Am fost o fire energica toata viata, acum de 2 ani sint pensionara si odata cu pensia au inceput si kg sa creasca.In iarna lui 2007/2008 am pus 8 kg dar in postul pastelui am tinut post ,nu am mancat carne,oua si lactate 5 saptamani si am dat jos 7 kg dar nu pentru mult timp ,urmatoarea iarna 2008/2009 am pus inapoi 10 kg si nu stiu acum cum le voi da jos,efort fizic mare nu pot sa fac pentru ca obosesc repede ( am uitat sa va spun ca am si astm },stiu sigur ca obosesc si din cauza kg in plus,dar sant hotarata sa slabesc macar 8 kg daca nu mai mult.poate ma ajutati si pe mine !
Buna Ioana si bine ai venit printre noi
O sa faci o varsta frumoasa Si o cifra rotunda, iti doresc sa traiesti inca pe atata

Eu iti recomand plimbari pe jos, prin parc, sa vezi ce miscare vei face daca faci o tura la parc si mersul pe jos este miscare, si una chiar foarte buna
Daca nu poti face exercitii foarte intense, incepe cu ceva usurel, sa te uiti un pic aici, s-ar putea sa iti placa acestea si poate vei reusi sa le faci

Legat de papica cred ca stii si tu, ca trebuie limitat consumul de mezeluri dulciuri, bauturi acidulate, zahar cat mai putin posibil..

Asteptam vesti de la tine, iti doresc sa reusesti in ceea ce ti-ai propus, este foarte motivant sa vezi ca si cineva care are aproape 60 ani este interesat de silueta, d-apoi noi de 20-30 de ani ar trebui sa fim si mai motivate.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat