View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 15:34:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Slabire dupa efectul yo-yo

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Acum antibiotic(levoximed), antimicotic, avule pt ca mi-a gasit o infectie cu S.haemolyticus tare deranjanta, idee nu mai am de unde si aceia, a zis ca posibil de la raceala cu gatul s-a transmis in jos(ca eu relatii nu avusem cind mi-a gasit-o). Cu ovarele, ca am S.O.P si ele au aspect polichistic, uneori ma dor. Am anexita(ooforita) din cauza careia nu prea pot face sport, ma doare groaznic cam peste o zi in regiunea pelviana si in acele momente nu pot nici respira, dar sa mai fac sport. Si am mai aflat ca am uter bicorn, care tot uneori ma doare. Si recent, probabil de la multe pastile cind alerg sau pur si simplu merg repede ma incepe a durea ficatul.
Poate ca nu is motive sa nu fac sport. E si clar ca cu asa prob se poate sport de facut, dar prob e ca ma apuca ba una ba alta daca fac. Poate ca nu am muschii tari, ca is mai plinuta. Vreau pt inceput sa slabesc putin cu alimentatia, dupa care poate s-a mai regla
Si ar fi un plus sa slabesc, poate mi-ar mai usor in toate privintele. Mai ales cu ovarele, de fapt imi este si recomandat sa slabesc pt asta dar nu pot sa incep nicicum ca ma stresez din cauza la toate acestea si ma apuca poftele si foamea necontrolabila.
Cam asa nu vreau sa jalui in nici un caz. Sint si fete mai bolnave ca mine probabil si au slabit, nu e o scuza.
Rose imi pare tare rau pentru toate problemele care s-au abatut asupra ta. Dar s-au strans nu gluma. Banuiesc ca ai fost la doctorii necesari si acum practic urmezi tratamentul care ar trebui sa te faca bine.

Daca sportul mai intens nu iti face bine, incearca cu plimbari pe jos, nu ar trebui sa te deranjeze, maresti treptat ritmul, pana mergi mai alert.

Legat de alimentatie, recomandarea mea este sa te uiti pe meniurile Darei care dupa cum stii avea ovare polichistice. Tu ce mananci in momentul de fata?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat