View Single Post
  #203 (permalink)  
Vechi 16 iun 2010, 10:16:55
paulla's Avatar
paulla paulla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de MihaelaPalma Vezi mesajul
Buna fetelor!Io ce sa va zic am avut 102 kg si am ajuns la 98,am incxeput cura cu supa de varza. . .sincer e cam naspeta dar da rezultate.Sunt la a treia zi.Doar ce am mancat o farfurie dupa care am vomitato,deja nu cred ca mai pot manca si disear desi o sa ma staduiesc. . .apoi mi'am facut o salat de varza verde cu otet si putin ulei.Parca merge mai bine daca supa aia.oricum va tin la curent.Va salut si mukta bafta
Mihaela
Eu te inteleg, pentru ca am avut si eu 102 kilograme, si stiu cum e. Nici eu nu am reusit sa incep o cura de slabire pana nu am facut o incercare gen ciorba de varza .
Dupa 2-3 zile de ciorba de varza mintea mea primeste cu mare bucurie orice mancarica sanatoasa.
Sper ca nu te lasi de noi, sper ca ai sa mai vi pe aici si ai sa ne mai spui ce faci. Sa citesti povestile de succes ale fetelor de aici, ai sa gasesti multe sfaturi.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat