View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 11:31:06
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)

Citat:
Anterior postat de d347hL4dy Vezi mesajul
Hello,
foarte bine ca nu ai pofte, da cumva mi se pare ca asa functioneaza. Undeva primele 2-3 zile e mai greu, dar dupa aceea parca dispare pofta. Asta si zice nenea despre SB, ca te face sa nu mai ai pofta de dulce

Poti citi aici despre South Beach Dieta South Beach. Sunt fete care tin dieta si care au mai multa experienta si te pot ajuta cu intrebarile pe care le ai
Dupa parerea mea nu e o dieta grea, pentru ca papi cat vrei, din alimentele permise, nu e o dieta in care sa rabzi foame sau ceva de genu

Spor la nemancat dulce fetelor
multumesc frumos pt raspuns

pai ce pot sa zic, eu am mai tinut o luna fara dulciuri, dar era putin mai diferit decat cum spui tu in prima saptamana nici nu mi-am dat seama ca nu am mancat dulce, pofta nici atat, exact ca acum, insa in a doua saptamana visam numai produse de patiserie, mi se parea ca le si simt mirosul prin birou sau pe strada halucinam

acuma fiecare e diferit, cert e ca daca trec de a doua saptamana (ca atunci e mai greu) atunci ultimele doua sunt floare la ureche, mai ales ca incep sa se vada si rezultatele

o sa ma mai interesez de SB, as vrea sa o incerc si eu luna viitoare o zi frumoasa si fara tentatii iti doresc si tie si fetelor care mai tin

P.S. la mine au trecut o saptamana si 3 zile
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat