View Single Post
  #2620 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 10:04:01
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza fetele....

anca, chiar ca e bine victor, pai noi la aproape 6 luni (in 26 facem 6 luni) avem 8 kg, deci voi stati foarte bine.

Ce sa zic, diversificarea nu e chiar usoara......dar cu putina rabdare reusim. Si mie imi e asa ciudat, sa il vad pe Tavi cum face mutrite si se murdareste cand maninca pireul de legume.....Sabian asa de curat a mancat de mic si acuma e la fel si maninca singur si supe/ciorbe si felul 2. Dar sunt diferiti si mi se pare si normal sa fie asa.

Tavi are acuma 5 mese, din care doar una e partial cu pireu de legume (mai i dau si lapte dupa, nu am scos complet) si seara cereale in lapte. Chiar...de ce zic medici ca nu sunt bune cerealele seara? Care ar fi explicatia?

Anca, tavi cred ca de pe la 4 luni jumate-5 intinde mana constient si se joaca cu ce prinde...nu scapa repede. Acuma intinde bine mana dupa lingurita de papa, dupa sticla de lapte .

va pup
salutare!
ce faci Nico?
cum e cu gradinita? mai plange cand il duci?
si Radu se murdareste putin ,ca mai scoate din gurita sau se joaca si face :buurruuuuu
eu tot seara ii dau cerealele cu lapte!

o zi minunata!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat