View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:07:22
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Buna seara, Gaby!
Scuze ca-ti raspund asa tarziu, acum am inrat si prin jurnalul meu si am vazut mesajul
In primul rand, cum ziceam, pare complicat <Monty tocmai din cauza indicilor glicemici, dar aici pe site (si la Gasca Monty) sunt liste complete cu toate alimentele, sunt vreo 3 foite, fetele la inceput si le lipeau pe frigider..eu m-am multumit sa scriu la fete cam ce vreau s amananc a doua zi si ele ma corectau..NU e complicat!!Daca o fac eu o poti face si tu
daca ai vazut ca sari mereu carbo nu e bine, in nici o dieta nu e indicat, se sitie ca acesti carbo multi ingrasa sau te tin pe loc din slabire, proteinele si grasimile bune te slabesc..Pare ciudat da e adevarat
Cat despre mesaje private intra aici http://forum.slabute.ro/regulament/t...v1-6-a-87.html si citeste, e o pagina doar, dar e f important sa stii ce poti si ce nu poti face pe acest site
Cu zaharul, e exact cum zici tu, e ca un drog, daca micsoresti din ce in ce mai mult "doza" pana a renunta de tot o sa-i faci un mare bine organismului.
Eu nu am mai atins zahar decat "accidental", din mai daca am mancat de vreo 6-7 ori ceva cu zahar..
Cat despre mesaje, cand cineva te intreaba ceva la tine in jurnal ii raspunzi tot la tinedaca vrei neaparat sa-i raspunzi in jurnal, atunci fa-o..cum fac eu acum, m-ai intrebat la mine ceva si puteam sa raspund acolo..dar aici il vezi mai repede, nu sunt restrictii din punctul asta de vedere, cand vei implini 300 de mesaje vei putea trimite mesaje private(cand vei avea statutul de slabuta iar cand vei avea 1000 (slabuta cu vechime) vei putea schimba si date personale prin mesaj privat, tip id sau telefon
Citeste conditiile si te vei lamuri.
Acuma, ca sa-ti explic cum sa-ti apara mesajul citat in raspuns, vezi ca sub fiecare mesaj sunt niste "iconite", scrie pe ele "citat" "+"", "nota", la mesajul la care vrei sa raspunzi apesi pe acel plus(+"), pe urma deschizi fereastra de "Raspuns", cum faci normal, si acolo iti va aprea mesajul citat..te pozitionezi dedesubt si scrii raspunsul.
Sper ca ai inteles
NU stiu daca m-ai mai intrerbat ceva, daca mai ai nelamuriri nu ezita s ama intrebi!
O seara buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]