View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 19:46:00
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Un jurnal numit speranta - Noa

Citat:
Anterior postat de Noa Vezi mesajul
Multumesc pentru incurajari.De slabit ,stiu sigur ca vreau. N-am fost niciodata mai hotarata ca acum.
Mananc destul de mult, nu ma infometez.
Azi am facut un sufleu de dovlecei cu branza si masline luat de la retetele Montignac si a iesit foarte bun.
Meniul de azi:
D: iaurt Activia de baut
P: 2 crenvursti cu 2 rosii (stiu ca nu sunt buni, dar mi-era foame rau si n-aveam timp sa fac altceva)
1 felie de sufle de dovlecei
pepene rosu-2 felii
Seara, inca nu stiu.
Si am baut apa multa.
Acum e mai bine ca sunt in concediu si mai mult stau in casa, mai ales pe caldurile astea dar ma gandesc cand ma voi intoarce la serviciu va fi mai rau,pentru ca nu stiu ce sa-mi iau la mine sa-mi tina de foame pana la dupa-amiaza.Poate imi dati si mie niste idei.
Am observat ca atunci cand sunt plecata si n-am nimic la mine ma apuca o foame de lup si simt nevoia sa mananc dulce.Dar bineinteles , ma abtin.
Buna seara, Noa, ma bucur ca esti decisa
La D cam putin..dejunul trebuie sa fie masa cea mai consistenta a zilei, caloriile ingerate atunci le topesti pe timpul zileiCrenvursti vad ca stii ca e papa rau, data viitoare incearca sa prepari din timp pranzul..sau sa ai mereu in frigider un platou rece, cu carne slaba fiarta sau fripta..pt urgente
Uite aici, poate te ajuta cu idei pt pachet:
http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...tate-2978.html
Si poti sa ai mereu cu tine in poseta, cand esti plecata, un mar frumos Golden, duuulceee
Hai ca poti, daca vrei!
bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]