View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 07 mar 2010, 22:18:07
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dieta disociata Ianna

Citat:
Anterior postat de Dancewithme Vezi mesajul
deci sa zicem asa , niste exemple de meniuri ca sa stiu sa incep bine:
ziua de proteine: imi permit sa mananc in ziua asta carne de pui fiarta , lapte batut si branza de vaci slaba? astea 3 combinate diferit dim-pranz-seara150gr carne+20 gr branza vaci slaba , iar la gustari 100ml lapte batut . Merge?

legume-legume in toate combinatiile

carbohidrati-aici mi se pare cel mai dificil nu stiu ce sa mananc- cartofi fierti toata ziua si orezel fiert ca si gustare putin? sau pizza de la fornetti merge? 2 bucati pontino impartite pe toata ziua?

fructe- in toate combinatiile

asta tinut calumea macar prima saptamana , dupa sa adaug treptat
:*:*:*
deci depinde care parte a dietei vrei sa tzii...

daca vrei dieta stricta(prima parte explicata in primul mesaj) ...papi pe zi un singur fel de mancare din categoriile respective. Adica in ziua de proteine...de dim pana seara papi doar carne de pui sau la carbohidrati - de dim pana seara cartofi fierti sau copti.

daca vrei o disociata mai lejera (perioada de tranzitie cum am numit-o eu) ...mai ales ptr inceput si apoi catre mentinere...e bine cum ai sugerat tu.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat