View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 16:41:47
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Andreiutza

Citat:
Anterior postat de andreiutzaca Vezi mesajul
Buna fetelor,
In primul rand imi cer scuze pentru absenta!
In al 2-lea rand incerc sa motivez absenta mea..am lipsit pt ca..sunt o lasa...dupa a 10 zi de regim am renuntat..pur si simplu...atunci ma durea rau stomacul,si am gasit motivul ideal pt a renunta..Acum regret..regret pt ca am fost "slaba",pt ca m-am lasat invinsa a nu stiu cata oara..
Nu am mai dat nici un semn pe aici de rusine,de rusine fata de mine si de rusine fata de voi..
Momentan nu am mai inceput nici o dieta,incerc sa mananc echilibrat,fara abuzuri..incerc sa lupt cu poftele,incerc sa lupt cu mine..Sunt derutata,nu stiu pe ce drum sa apuc,imi doresc sa slabesc..pt mine,pt sanatatea mea,pt ca nu ma simt bine eu cu mine..in acelasi timp la inceputul unei diete sunt foarte convinsa,apoi..incet incet renunt...de ce?tot timpul imi pun intrebarea asta?de ce?de ce nu sunt in stare,de ce nu am ambitie ca si voi?Dorinta este,motivatie am,dar ambitie..?unde e?
Am vrut bicicleta,am primit bicicleta..acum e pe post de cuier..Mi-am acuzat iubitul si mama ca nu ma incurajeaza...acum m-au incurajat,au fost alaturi de mine,alaturi de dorinta mea..insa eu..eu nu sunt capabila...nu stiu ce sa mai fac..
Sunt foarte dezamagita de mine...

Buna,stiu crede-ma ca te inteleg,toate trecem prin asta.....si eu am inceput de vreo 3 ori tot felul de diete..... pana sa ma apuc de dieta asta....oki....hai so luam de la inceput.....poate te inspaimanta gandul de dieta sau de regim.......nu mai folosi cuvantu asta...........gandeste asa..........vreau sa slabesc.........nu tin regim,dar ma abtin de la papica nesanatoasa care ingrasa.E foarte bine ca ai constientizat ca ai gresit,e bine ca ai recunoscut,e bine ca ai venit totusi sa spui si ar fii foarte bine daca te-ai apuca din nou.....nu sa tii o dieta ci sa slabesti mancand sanatos.
In primul rand stabilesteti niste prioritati sau fa-ti o foaie cu motivele pt care ai vrea sa slabesti,pune pe birou o poza un o fata slaba care sa te motiveze si una cu tine din perioada cand aveai 64 de kg.......mediteaza.....gandeste-te la avantajele de a fii o slabuta..........crezi ca mie mi-e usor(chiar in momentul asta ma gandesc .......daca as fii fost slaba as fii mancat fie ciocolata cu alune din dulapul meu,fie pe cea cu lapte din bucatarie sau poate mi-as fii facut niste clatite cu crema de alune ce asteapta de 2 luni sa fie manacata).....ei uite ca nu stau in fata pc si butonez....beau un ceai de slabit...nu foarte rau nici foarte bun.......si stii de ce?......ca imi doresc sa fiu slaba......sa port fuste....sa fiu mandra de abdomenul meu......sa nu imi fie rusine pe strada sa port vara pantaloni scurti sau rochite...pt ca vreu sa ma uit in oglinda si sa zambesc si sa spun DA SUNT SLABA,sa ma simt bine cu mine......toate intrebarile alea pe care ti le pui de ce nu pot?de ce renunt? se gasesc in tine......acolo gasesti raspunsul in inima ta......in mintea ta.......eu doar atata iti zic .....DACA VREI POTI
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828