View Single Post
  #3340 (permalink)  
Vechi 01 dec 2010, 01:06:05
Diviana's Avatar
Diviana Diviana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: fara paine, cartofi, fainoase, dulciuri
Date: 160cm, 58.2kg
Mesaje: 804
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de danielavinca1998 Vezi mesajul
cum scrie si in nume sunt nascuta in 98 deci am 12 ani dar dupa parerea mea ( si nu numai) tre sa dau jos niste kg
ok. e bine ca esti constienta de corpul tau, dar cel mai important este sa NU UITI ca esti inca in crestere...si asta inseamna ca vei creste in inaltime si mai mult de atat, corpul tau efectiv se va schimba...vei incepe sa ai alte forme, mult mai feminine.

nu stiu daca la tine a inceput pubertatea si daca ai parte de primele manifestari de 'feminitate' insa si astea conteaza.

iti recomand din totul sufletul sa faci sport, aerobic, zumba, tae bo, ce vrei tu pentru NUMAI asa iti vei contura un corp frumos si o silueta impecabila + un metabolism bun.

in rest, daca poti incearca sa stai cat mai departe de chipsuri, sucuri acidulate si fastfood. cam asta e secretul si e ok si pentru sanatatea ta.
eu acum sunt sedentara, insa pana pe la 13-14 ani chiar facem sport: bascet, inot, fotbal, volei, ce prindeam, ce aveam chef etc.
cel mai mult regret ca nu am facut dansuri (desi atunci nu ma gandeam) pt ca acum ma uit la fetite care au 12-14 ani si care merg la dans si si-au facut un corp superb, cu o postura impecabila.

succes si nu dispera, repet, o sa ti se schimbe corpul in sensul de conformatie.
tot ce iti recomand este sa nu faci prostii, sa nu te infometezi (daca ti-e pofta de dulciuri sau fastfood NU INSEAMNA ca ti-e foame ) si iti doresc sa intri in adolescenta cu o silueta frumoasa si sa nu ai probleme cu greutatea.
pupici
__________________
forever young...
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tare-6291.html