View Single Post
  #3660 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 15:10:54
Ioana Dobre's Avatar
Ioana Dobre Ioana Dobre este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de maneki Vezi mesajul
Buna Ioana,

eu de ex mananc la micul dejun cereale integrale fitness cu fructe, alea simple nu prea-mi plac, cu lapte 1.5% grasime
mananc prea mult? ca apoi am si 2 gustari si masa de pranz si ceva la cina

cunosc f putine despre cum sa combini ce si cat sa mananci...etc si te rog sa ma mai ajuti si pe mine

ms frumos
Cerealele fitness au zahar. Nu sunt bune DELOC! Cel mai bine poti sa cumperi musli dar ai grija sa nu aiba adaus de zahar si fructe (de obicei pun si stafine care nu sunt bune). In loc de lapte mai bine iei dimineata un iaurt natur pentru ca ajuta la tranzit. Eu tin dieta montignac si acolo nu este prea recomandat laptele, decat iaurtul natur, maxim unu pe zi, branza tare de oaie.

E foarte bine ca ai 3 mese principale pe zi si doua gustari. Ce mananci in general? As putea sa iti spun ce e bine si ce nu e bine....

Poti sa intrii si pe jurnalul meu din semnatura sa vezi ce am facut eu pana acum. In general mai toate dietele ajung sa fie personalizate de fiecare persoana in parte in functie de ce preferinte au.

Intrebarea nu trebuie sa se puna "cat mananc" ci "cum si ce mananc". O sa vezi ca nu este asa de greu mai ales cand vezi ca o sa inceapa sa coboare acul la cantar!

Daca mai ai nelamuriri iti stau la dispozitie. Sunt sigura ca sunt si slabute cu mai multa experienta care o sa fie foarte dispuse sa te indrume.

Toate cele bune!