View Single Post
  #3758 (permalink)  
Vechi 13 apr 2010, 15:39:00
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Sa ai o zi minunata anca
La fel si tie!

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
cu patinele, acum doua ierni am invatat singurica...nu stiu sa merg foarte bine..binisor..macar ma tin in 2 picioare si ma deplasez singurica....
dar la role prima data cand m-am urcat pe ele..mergeam inapoi..si mi-am dat seama ca am nevoie totusi de cineva langa mine..sa imi faca vant..pana invat eu sa merg ianinte, nu inapoi..desi..daca stau bine si ma gandesc..nu ar fi ciudat..mama mi-a spsu ca atunci canderam eu micuta si am invatat s amerg sa merg...mergeam inapoi, nu inainte..asa am invatat eu...intai mersul in marsarier..si apoi m-am prins ca directia trebuie sa fie de fapt inainte

vad ca nu mai esti pe aici..sper sa ai o zi cat mai frumoasa
E mai dificil sa mergi cu saptele. si daca ai reusot pe patine o sa reusesti si pe role, e mai usor.

O zi cat mai buna si tie!

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
ai invata sa mergi cu spatele tu
nici eu nu stiu sa merg pe role...hai sa ne ajutam una pe alta ...iti dai seama ce ar rade lumea prin copou de noiamandoua sa cadem
Ei lasa ca nu cadeti. Fii optimista!

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Si tie Ali! Ce mai faci?

Citat:
Anterior postat de steffi Vezi mesajul
Buna Anca ....

Te intreb si eu pe tine .. ca esti mai sportiva :-)

Eu fac aproape zilnic aerobic si fitness ... si am picioarele destul de grosutze - mai ales coapsele .... si am inteles de la unele fete ca nu arata bine sa pun muschi peste grasime ... si ca nu e bn sa fac fitness ! Tu ce crezi ?

Sorry inca odata daca am dat buzna la tine aici :-)

pup
Ti-a zis si Mika, faci masa musculara pe sub grasime. Sincer, mie nu mi-a crescut deloc muschiul de cand merg la sala, e doar mai modelat. Daca iti e frica de ce zic ele mai bine faci ex cu greutati mai usore. Tine totusi cont ca o masa musculata dezvoltata te ajuta sa ai arderi mai rapide.

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna steffi..eu nu am auzit niciodta de muschi peste grasime...cipoate grasime peste muschi...si ma gandesc eu dupa mintea mea ca daca iti dezvolti musculatura si nu scapi de stratul de grasime...atunci va fi mai masiv piciorul...eu personal am o contructie care implica coapse dezvoltate si la sala antrenorul mi-a recomandat activitate cardio sa mai scad din grasimuta si abia apoi cand am scapat de ea sa fac si fitness...
imi cer scuze ca m-am bagat asa..si repet, e ceea ce cred eu..poate ancutu are alt sfat...bafta!
Mika, din experienta nu-s de acord cu antrenorul de la sala ta. Dupa jumatate de an de fitness nu vad sa imi fi crescut nici un muschi, doar s-au modelat frumos.

Dar cum zicea si antrenorul, pt slabit cardio e baza.