View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 12:07:34
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Iwhipmyhair :)

Citat:
Anterior postat de iwhipmyhair Vezi mesajul
Deci de la matusa mea am ajuns direct la spital Eu de cand am inceput sa fac jogging tot simteam ca o gamba (cea dreapta) "lucreaza" si cealalta nu.. N-am bagat de seama si tata a zis "Eh nu-ti fa griji pentru ca muschiul de la gamba pe care n-o simti e mai dezvoltat" De doua zile tot simt ca glezna de la gamba stanga (cea cu problema) ma durea din ce in ce mai tare,pana cand ieri am fost la jogging cu tata si schiopatam. Nu i-am zis crezand ca mi-am scrantit-o doar.. Chestia e ca atunci cand faceam jogging,mai precis cand era "incalzita" nu ma durea deloc si credeam ca e bine sa alerg. Cand am ajuns la matusa ma durea de nici nu puteam sa calc. Tata cand a auzit toata povestea s-a ingrozit A tipat la mine ca de ce nu i-am spus,ca avea glezniera etc.
In cele din urma am ajuns sa spital unde medicul a spus ca mi s-au intins tendoanele,sau ceva de genu' Oricum nu mai am voie sa alerg cateva zile...
Meniul de azi il voi afisa mai tarziu dupa ce termin sa mananc de pranz.
PS : Doamne ce ma doare glezna!
Nu zice nimeni sa te plangi la primul semn de durere, dar nici sa stai asa si sa nu spui nimic daca te doare si schiopatezi nu e bine...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat