Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #404 (permalink)  
Vechi 19 mai 2009, 23:28:55
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Cum am spus si la topicul respectiv, nu conteaza punctele, ci ceea ce am obtinut.
Ce n-as da eu sa am 80 de puncte, dar sa fii slabit 4 kg in loc de 2

Ideea de concurs a venit din dorinta de a ne ambitiona toate, de a ne motiva, de a ne sprijini reciproc.
NU trebuie pun mai presus punctajul decat ceea ce obtinem fiecare pt sine ( mancam mai sanatos, facem mai mult sport, poate si reusim sa slabim).

Hai, nu fii trista, eu una iti multumesc si va multumesc, pt ca fara acest concurs nu ma ambitionam. O recunosc.

Asa cum zicea tanya, putin spirit de competitie nu strica, ideea e sa constientizam pana unde il ducem

Pupicei de noapte bunutza si odihna placuta ! Maine e o noua zi
Asa am zis si eu, concursul este facut pentru a ne ajuta in problema pe care o avem nu sa ne certe...

Ai dreptate, si eu as vrea 20 de puncte dar cateva kg in minus. In fine luni faptele vor vorbi de la sine, cine va slabi conform cu target-ul propus inseamna ca s-a tinut de treaba si isi merita pe deplin pozitia in lista participantelor. Pe mine m-a bucurat a;tceva. Cat am studiat ieri rapoartele fiecarei din noi, am observat un lucru.

Unele din noi au facut progrese imense, tu de exemplu, ai fost cu mici abateri foarte cumintica si mi-a placut tare mult de tine, dar si alte fete au fost foarte harnicute si eu cu asta am ramas, bucuria ca sunteti pe drumul cel bun.

Si cum zice Tanya, si zice bine, putina competitie nu strica. Dar sa nu exageram. Suntem prietene, nu dusmance.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat