Subiect: Jurnal moni30
View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 18:51:59
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal moni30

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
Draga jurnalule,
am revenit....dupa o lunga tacere, vestile nu sunt tocmai bune, daca in urma cu ceva vreme eram nemultumita de cele 81 de kg....acum mi le doresc, din pacate am ajuns iar la 96 de kg, nu credeam ca o sa mai ajug vreodata aici, chiar si dupa o sarcina....insa am ajuns
partea frumoasa e ca am o bebelina de toata frumusetea...poate chiar a meritat, e o dulcica de fetita
partea proasta e ca am de munca...insa am mai trecut pe aici si sunt optimista ca v oi reusi, de dragul hainelor care ma asteapta in dulap,,,,
ciudat si data trecuta, in 2009, tot de la 96 de kg am inceput, poate asta e cifra ce ma sperie....habar n am, insa stiu ca vreau sa merg in jos, atunci am reusit sa ajung la 77 de kg.... Doamne ce vremuri....sper din tot sufletul sa le retraiesc
pana atunci invat sa spun ^NU^ alimentelor nesanatoase
vreau si eu 77!!!!!!

bine te-am gasit in casuta reactivata!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]