View Single Post
  #4143 (permalink)  
Vechi 11 iun 2021, 13:53:18
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Criss, asta tine cred mai mult de psihologie/percepție decât de orice altceva. De exemplu, la un moment dat în istorie, când mancarea era putina idealul de frumusețe era femeia grasa. În antichitate venul se milo era etalonul, o femeie care în vremurile noastre ar fi considerata maxim normala, dar de către majoritatea de-a dreptul dizgrațioasa. La vremea ei Marilyn a fost top of the top, o femeie voluptoasa care avea burtica și purta mărimea 42,dar la numai câțiva ani Naomi Campbell, care era o scândură luuuuunga cu ochi venise la putere. Eu nu vorbesc acum despre sănătate, ci despre frumusețe. Iar pentru mine frumos este ceea ce ma mișcă. Și am constat, analizând atent, ca ma mișcă mai mult atitudinea, zâmbetul, veselia, culoarea, entuziasmul. Dar ne-am obișnuit sa consideram frumos ceea ce majoritatea considera frumos. Iar ceea ce majoritatea considera frumos este ceea ce industria media ne spune ca este frumos.. Uite, toată lumea spune ca Llosa este frumos, scrie frumos, sunt cărți frumoase. Mie nu îmi plac, nu îmi produc emoții pozitive, nu sunt cu nimic mai bogata la sfârșit. Pentru mine nu e frumos. Asa și cu aspectul fizic. Gândește-te numai ca sunt bărbați carora le plac grasutele, alții care sunt de atrași doar de femei obeze. Acum, dacă pentru el asta este frumos, poți tu sa spui altceva? Eu zic ca frumos e fericit. Și asa vreau sa fiu. Frumoasa pt ca sunt fericita, indiferent de kg.
ce frumos ai scris si ce lucruri intelepte ai spus ...te-am citit cu mare, mare placere .....
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui adinico:
butterfly30 (11 iun 2021), Q88 (11 iun 2021)