View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 22:34:03
Bianca2011's Avatar
Bianca2011 Bianca2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Haifa, Israel
Vârsta: 50
Dieta: Rina 90 - adaptata alaptarii
Date: 160cm, 65.5kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Bianca - mamica care alapteaza

Draga Jurnal,
Azi am inceput ziua cu un cokteil, facut din lapte de migdale, o banana si cacao, toate amestecate in blender. La pranz am mancat o salata: salata verde, ardei gras rosu si verde, masline si o cutie de ton RIO (stiu ca la ziua de vitamine la Rina nu am voie ton, dar alaptez si cred ca am scuze, nu? ) Seara am fost doar pe jumatate cuminte, in sensul ca am fost ispitita sa mananc in oras cu sotul meu falafel, el a mancat o portie, eu am luat jumatate de portie din care am mancat doar putin, deci practic un sfert de portie de falafel ( un fel de chiftele de legume ce se pun intr-o lipie cu sos de susan si diferite salate) . Am rezistat eroic ispitei de a manca un dulce arabesc f f bun si f f dulce... knafi. In rest gustari din mere, stafide si 3 curmale... by the way am descoperit un magazin cu produse organice in Haifa.... alimente, cosmetice, ceaiuri, toate fructele uscate din lume.. mi-am cumparat grau sa pun la incoltit, henna neagra, fasole, stafide, ceaiuri naturale...si o dilema f f mare nu stiu cum se spune in engleza la hrisca.. acum caut pe net... cica "buckwheat"...mmm cate are omul de invatat..
Si, binenteles, green smoothie de azi: un mar verde, unul rosu si spanac...
Plimbat bebe cu carutul 2 ore si...