View Single Post
  #459 (permalink)  
Vechi 10 dec 2011, 13:14:01
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul


pai cam 4-5 cred ....tre sa ii spun la Nico sa vina sa ne mai dea detalii

o sa te echilibrezi tu, numai sa te echilibrezi prima data si cu scoala , stiu cum e cand ..nu mai ai timp de nimic , din pacate ...

acum vin si sarbatorile...dar o sa te pui tu pe treaba dupa aceea cand trece haosul ...stii ca nu mai sunt tentatii

baitza placuta!!!!
si ai face bine sa te odihnesti...ai nevoie

weekend placut si tie
am venit!!!
din compozitia pt foi se coc 4 foi pe fundul tavii ,eu am taiat hartie de copt si pe ea am pus compozitia ,fara sa mai ung tava cu ceva !!! f important:se desprinde foaia de pe hartie doar cand se raceste ,altfel se rupe(stiu din experienta),cu multa atentie!
crema se face relativ usor,trebuie doar sa stati in picioare langa aragaz si sa amestecati incontinuu in crema pt a se topi zaharul ! cand e rece se anesteca cu margarina care in prealabil a fost scoasa din frigider! f . important e ca sa fie crema rece rece (eu o scot pe balcon 10 minute),altfel va avea consistenta unei maioneze taiate(eu am patit-o de asta spun)!!!
Asamblarea e simpla:se aseaza foaie-crema,foaie-crema ,foaie crema ,foaie crema si deasupra se rade ciocolata,sau se pun bombonici de ciocolata din comert ,sau nuca macinat ,fiecare ce are!
pofta buna!!!(sper ca am fost destul de explicita)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]