View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 23 mar 2022, 18:17:05
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal nou, ultimul, sa speram :)

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
De mult timp visez și eu la mașina de făcut pâine, problema e că am atâtea aparate care îmi ocupă tot spațiul disponibil.
Idem, bucataria mea e ca la nebuni. Abia astept sa ne mutam si sa avem iar spatiu.

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna fetelor,

Ce sa zic, iar am facut Covid ( am mai avut in febr. 2021), astept dsp-ul sa imi faca testul pcr, mi-am facut test antigen dimineata si a iesit pozitiv.
De data asta pare o forma mai usoara, dar tot am dormit duminica de nu ma mai trezeam. Dureri de cap, de ochi, in gat, raguseala si nas infundat. Si multa oboseala. De la sot am luat, ca el e de vineri cu test pozitiv. Incerc sa privesc partea buna, ca voi avea certificatul verde pana in septembrie, pentru ca nu mai am de gand sa fac doza 3 de vaccin

Mersi, Anca, o sa o caut. Am masina de facut paine, si da, mancam destul de multa paine. Imi prinde bine sa o am in casa, pentru ca nu mai e nevoie sa ies mereu la Mega, unde mai cumpar si alte chestii, daca tot ajung.

Buna! Offf, imi pare rau. Copilul e bine? Si noi am avut in martie 2021, fix anul trecut pe vreme asta. Sotul a facut si anul acesta la final de februarie. Certificatul verde e valabil pana la 31.12.2022 daca ai 2 doze de vaccin. Asta in Ro, in alte tari conditiile de calatorie sunt diferite.

Chiar merita painea asta cu maia, sper sa iti placa.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Sabine_28 (25 mar 2022)