View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 13:39:08
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Va este jena sa spuneti ca tineti o dieta?

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Nu imi e jena de nimic,sa recunosc ceva,adica daca mi-ar fii jena sa zic sa tin regim,inseamna ca mi jena cu o parte din mine,deci nu....
dar...... exista totusi un dar,eu nu zic nici macar prietenei mele :auzi eu tin regim,nu manc aia nu manc aia,oricum ea observa si stie principile mele cand e vorba de alimentatie,
inafara de parinti pt ce sa stie restu>?ca sa ma compatimeasca?majoritatea asa vad lucrurile,cand toti manca prostii,si baga in ei arome artificiale,E-uri,sucuri si dulce la greu,iau tu vii cu replica:'Eu nu manc ca nu e sanatos si tin regim/dieta/cura de slabire se uita la tine ca la un ciudat'
mi sa intamplat sa zic o data:'Nu merci,nu vreu,eu nu manc dulce' (evident tineam dieta,si pe perioada aia evitam dulciurile)si sa primesc un raspuns de genu:'Saraca de tine,ce mila mi,daca vrei nu mananc de fata cu tine ca poate ti pofta",m-am uitat ca la felu 7 si am inceput sa rad)
lumea oricum e ciudata,deci,sa recunosc ca tin o dieta nu,dar recunosc ca am grija de mine.nu mie jena clar,dar nici motiv de lauda nu e,tine strict personal de deciziile mele alimentare
Nu m-am referit la cazul in care te-ai lauda ca tii regim (n-am vazut pana acum pe nimeni sa faca asta). Dar cei din jur oricum observa ca nu te indopi cu toate prostiile si de obicei intreaba de ce. Ce le raspunzi?
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat