Subiect: Unde gresesc?
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 21 aug 2009, 15:32:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Unde gresesc?

Citat:
Anterior postat de irinat Vezi mesajul
Multumesc mult pt raspunsurile voastre prompte si foarte grijulii.
Intr-adevar, slabuta m-a "citit" foarte bine, nu imi plac regimurile pt ca presupun ceva fortat si nu natural, firesc si apoi, o data terminate, apare tendinta (cred, ca la toata lumea) de a recupera caloriile, toate privarile anterioare devenind frustrari care trebuie acum "rezolvate".
O sa incep de acum (nu de maine) sa masor ceea ce mananc si cat, si ma voi folosi pt inceput de calculatorul de pe site (pt ca am impresia ca aproximez in minus caloriile si ma pacalesc ).
Cu sala nu m-am ingrasta, dar nici nu am slabit, am facut si sauna si mi-a prins foarte bine. Intr-adevar am avut tendinta de a pune mai multe greutati in loc sa maresc numarul repetarilor. O alta problema a mea este fpatul ca ma plictisesc ingrijorator de repede de orice
Si de aia sper ca fiind aici cu voi sa ma oblig sa fiu mai tenace in ceea ce mi-am propus.
De luni o sa merg si la aerobic si va voi tine la curent cu mersul lucrurilor.
Eventual, o sa va spun si ce mananc (in general prefer fructele, legumele, carnea de pui sau peste, supele, ciorbele, lactate, dar punctul foarte sensibil il reprezinta dulciurile, in ce combinatii si cantitati, pt ca nu gasesc mereu chiar exact numarul de calorii la anumite mancaruri.
Multumesc inca o data!
Irinat, incearca aerobicul sau tae-bo si sa imi psui daca te plictisesti, eu nu cred este foarte antrenant si te simti atat de plina de viata

Foloseste calculatorul de pe site si vezi cate calorii papi, cate calorii consumi prin sport

Chiar, asteptam sa vedem cum arata un meniu de-al tau

Multe dintre noi au punctul sensibil crae se cheama "DULCIURILE"
Din propri aexperienta am constatat ca pofta de dulce o aveam atunci cand eram nemultumita de viata mea personala, de viata publica, de mine insumi.... deci, tot felul de probleme, cu timpul, problemele s-au rezolvat si pofta de dulce a disparut
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii