View Single Post
  #501 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 13:48:09
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna iulia,
multumesc pt felicitari dar si pentru cearta..Poate imi vine mintea la cap.Iti dai seama ce frumos slabeam daca tineam si regimul ca lumea..Asa ma cacaci cu 300 sau 600g pe saptamana de o sa ajung la 65kg in 2 ani!
Uite hai sa te intreb de analize ca astia le fac anual dar nu trimit pe nimeni sa le interpreteze.Uite le trec pe alea care nu sunt in limite,in paranteze trec cat e intervalul normal, poate ai idee ce ar insemna: RBC( cred ca e nr globule rosii?) am 5.02 (3.8---4.8); MPV am 11.3 ( 7.4-10.4); EO am 0.08 ( 0.09-0.88);MP am 0.52 (0.09-0.88); NE am 40.5(53-68) si bineinteles colesterolul 219 , este in limita de atentie asa e trecut dupa 240 este risc.Colesterolul ma surprinde ptc si cand aveam 84kg si mancam numai prostii am avut 224.Ma asteptam sa fie mai bun acum cand mananc mai sanatos, dar cred ca si stresul e de vina, altfel nu-mi explic
In rest toate ok; glicemie, VSH, trigliceride, TGO,TGP, calciu ,magneziu, etc
Ce zici iulia de analizele mele?
te pup

In mare la prima vizualizare probleme nu sunt,ai o anemie,banuiesc,ca stii de ea,neutrofilele mari(NE),iei ceva tratament,antivirale,analgezice,etc?

Colesterolul nu scade foarte usor,ok,poate mananci mai sanatos,dar grasimi rele gasim in multe alimente,chiar si in ciocolata,dulciuri in general.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat