View Single Post
  #508 (permalink)  
Vechi 11 ian 2014, 10:43:59
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

Citat:
Anterior postat de anasstasia Vezi mesajul
Eu am 1.57 si am ajuns la 48-49 kg. Desi scopul meu era sa ajung la 47 kg m-am oprit pentru ca devin slaba si cu un corp pe care nu mai stau hainele. Prietena mea are aceiasi inaltime ca si mine si are 44-45 kg. Nu vreau sa va spun cum arata, este groaznic de slaba. Si ea recunoaste ca este prea slaba desi ani de zile a fost obsedata ca este grasa, pana si ea se considera anormala de slaba. In schimb a ramas cu niste tulburari alimentare si nu se poate ingrasa.

Asa ca orice ar fi, eu nu cred ca la inaltimea 1.64 cineva arata bine sau este sanatos cu 43 kg. Nu vreau sa te supar, scriu pur si simplu pentru ca sunt socata de ce am citit la inceputul acestui topic. Eu cand ti-am vazut tikerul cu 47 kg mi s-a parut extrem de putin, 43 este socant. Nu poti spune ca 43 este doar o cifra, este o cifta care trage multe semne de mirare, sau mai bine spus de exclamare. Celulita (daca asta este problema) nu se duce indiferent de greutatea pe care o vei avea. Este o problema de drenaj limfatic care se duce prin tratamente si masuri specifice. Nu greutatea sub limita te va face sa scapi de aceasta problema (daca o ai, nu stiu...).
Este alegerea ta (evident), insa poate ar fi bine ca toti sa constientizam ca suntem pe lumea asta un timp destul de limitat si ca ar trebui sa avem grija de noi cat de bine putem. Daca nu pentru noi, atunci pentru cei din jurul nostru care ne iubesc.
Mi-as dori pentru tine sa sti unde sa te opresti.
Inca o data imi cer scuze daca postarea mea a suparat cu ceva. Chiar am avut cele mai bune intentii.
Nu ma supar, inteleg ca ai intentii bune, dar ma asteptam sa nu te grabesti sa tragi concluzii, mesajul cu 43 de kg e de acum 4 ani deci puteai sa ma intrebi de exemplu daca mai e de actualitate nu sa presupui ca nu stiu sa ma opresc Nici la ticker nu te-ai uitat bine, scria cm coapsa si nu kilograme. Acuma fara suparare cum te astepti ca un necunoscut sa acorde atentie sfaturilor si eventual sa le urmeze daca respectivul se simte tratat cu superficialitate, bazat pe presupuneri si priviri neatente la tickere.

Scuze ca am fost asa acida, dar noah, cand primul lucru pe care il citesti cand faci ochi este un mesaj in care esti tratat ca un copil prost nu-ti cade chiar bine. Probabil trebuia sa imi beau intai cafeaua inainte sa deschid calculatorul, poate nu reactionam asa
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat