View Single Post
  #508 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 21:19:59
UluceanuAnaMaria's Avatar
UluceanuAnaMaria UluceanuAnaMaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Uneori la sfarsit este foarte greu, acum lumea papa cartofi la cuptor cu mujdei de usturoi si mi-e rau de èpofta...poate gust si eu! ce zice M. de cartofi asa rau?de te-ai speriat? Oricum am inteles de la M. Bilic ca atat timp cat ii consumi fara unt lapte sub forma de piure...e o leguma slab calorica...si nu e atat de periculoasa!
Hmm, vrute si nevrute! E si o mica istorioara usor comica despre inceputurile cartofului pe meleagurile Europei (Frantei, in deoseb) Da, dar cartofii noi de obicei ii consumam sub forma de cartofi prajiti sau piure. Prea rar, oamenii consuma cartofii fierti sau copti.. ceea ce e foarte rau pentru sanatatea noastra
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]