View Single Post
  #515 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 11:17:31
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Si eu am relax&tone...e cel mai bun ap de masaj...eu am incercat multe...(de la zepter, cu infrarosu, centura, centura cu sauna...) dar celulita si sunci tot am...

cum il dezvat pe mihaita de brate...nu mai pot...sunt si muncitorii ...cei care lucreaza la bloc...se sperie de la zgomote si vrea numai in brate...ce leagan, ce jucarii...

cum imbracati copii cand ii scoateti afara?...eu cred ca exagerez cu hainele ii dau asa: ciorapi(strampi), pantaloni, sosete, pantofi
body cu maneca lunga, un hanorac, tichie, caciula, si il bag intr-un costum din ala cu totul cu fermoare pe picioare...

astept idei ...cum il dezvat de brate....si pb e ca vrea numai la mine...
eu il imbrac cum cred eu ca trebuie!
dar daca in momentul in care vin acasa e transpirat inseamna ca l-am imbracat prea gros ,daca nu e transpirat deloc inseamna ca totul a fost ok!
de ex acum in perioada asta a anului il imbrac cu strampi subtirei ,nu din aia foarte grosi,pantaloni subtirei de bumbac ,body cu maneca lunga ,bluza cu maneca lunga si costumas din ala cum zici tu ,de fapt e o salopeta cu picioruse ,gluga ,cu tot !
daca nu e foarte frig si nu necesita sa ii dau salopeta ,care e groasa ,ii dau strampi grosuti si o pereche de pantalonasi grosi ,body cu maneca lunga ,bluza groasa ,geaca de toamna iarna si caciula groasa /imblanita !!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat