Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #517 (permalink)  
Vechi 02 iun 2009, 20:26:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Deci,inceputul fu cand tampitii de la asigurare i-au schimabt barbatului modul de calculare,de la student la angajat,si i-au luat asigurarea pe 2 luni in avans ca angajat,dar si ca stundent in continuare.Bun,300 de euro paguba luna asta,ca in total a platit-o de 3 ori luna asta.Nu-i bai am zis,ii luam luna viitoare inapoi.
Pt ca lor li se schimab modul in care sunt inmatriculati,tre sa isi plateasca abonamentul la transportul in comun pe urmatorul semestru,de obicei trebuia in septembrie,acu trebuie luna asta.Ok,inca 300,lasa bine ca avem de unde.
Acum am intrat pe cardul meu,si mi-au gresit si mie idiotii de la munca de data asta,nush ce au facut,cu exact 500 de euro.Nu-i bai,ii iau inapoi,da tot luna viitoare.
Barbatul trebuia sa primeasca o prema de la profa,nu numai el,de vreo 450 de euro,ei s-a miscorat,la 200,de or venii si aia.Nu-i bai,bine ca ia ceva,dar tare e rau cand te bucuri de multi si vin putini.In total 1450 de eruo pierduti pe drum,oricum recuperabili,dar nu planuiti asa deodata.Si e abia inceputul lunii,ma intreb ce mai urmeaza,ihihi.Off,mobila mea de sufragerie si masa tre sa mai astepte,ce ma enerveazaaaaaaaaaaaaaaaa
Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Da si luna viitoare,cand vom lua si banii din urma,va scot pe toate la baut
Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Aaaa,si ca sa fie meniul complet,abia pe 9 iulie am programare la cardiolog.Pai pana in iulie mor de 3 ori de inima si inviu,is nebuni astia.Eu ma apuc de cardio,nu mai astept inca o luna dupa ei.De nu mai intru,am facut stop cardiac sa stiti.Dar las in testament barbatului nickname-ul si parola sa intre sa va anunte,hihiihhi

Mda, tu inca esti calma.
Dupa ce am citit toate astea, eu daca eram in situatia ta luam foc. Glumesc...

Cam ciudat sistem la voi, in Germania. Dai bani inainte pe care de fapt luna viitoare ii recuperezi. Tu inca poti sa le duci evidenta, eu am ametit pana am terminat de citit. Mi se par cam complicate procedurile astea, pentru o tara ca Germania cred ca ar trebui sa fie altfel, nu stiu, ma dau si eu cu parerea. Oricum, cand ajungi la astia de la stat, cu taxe, cu nebunii, mai bine stateai acasa, iti consuma viata si nervi.

Stii vorba aia, socoteala din targ nu se potriveste cu cea de acasa. Si eu am patit sa am plati neplanificate si sa raman pe zero, dar cred ca am deja imunitate la asta. Nu ai ce face si te resemnezi. Astepti sa iti vina inapoi.

Eu vin la un suc, cand iei banii...

Nu ai noroc. Cam multa birocratie la voi. Nu ai un alt doctor la care sa poti merge? Vorba ta, poti sa mori de 3 ori pana atunci....
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat