Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #521 (permalink)  
Vechi 02 iun 2009, 20:46:23
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Pai nu prea pot,adica pot da nu vreau,ca asta cica e minunat.Oricum e bine o luna,ieri imi povestea sotul vara-mii ca a asteptat 6 luni sa ajunga la medicul de plamani.
Nu am platit inainte,de fapt,nu au venit banii de trebuiau sa ne vina,si pana se remediaza,trece luna.Da,ai dreptate,,e nebunie cu actele aici.Suntem de nici 3 ani,si avem deja vreo 4 mape de alea groase:odata scoliel mele,odata scolile barbatului,odata casa,odata bancile,cardurile,conturile,si multe alte plicuri si pliculete.In fine,asta e,cu sitemul nu ma pot lupta.
Mai naspa e ca eu sunt contabilul casei,eu am o boala cu foi,calcule,calcule,tre sa stiu tot ce intra si ce iese.Si na,acuma is data peste cap si deprsiva,ca nu imi mai iau mobila nouaaaaaaaaaaaa
Atunci nu ai alta optiune decat sa il astepti.
Si eu am teancuri de hartii, nu arunc nimic, ca ne-am trezit de nenumarate ori cand trebuia sa platim o chitanta de doua ori, ca aia sunt cascati. Ei, eu am scos de la sertaras chitanta si le-am fluturat in fata nasului.

Eu nu sunt contabilul, ca nu am timp de calcule.
Dar uneori trebuie de facut si ordine. Atunci calculez.

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Asa,vroiam sa iti mai zic ca mi se pare super ideea sa putem adauga si noi produse,ca de exeplu,poate sunt singura ce mananca iaurt de la iglu,dar sunt tare fericita ca atunci cand voi manca a doua oara,nu voi mai plange ca am uitat sa ma uit cate calorii are,dupa ca am aruncat cutia,dus gunoiul,venit gunoierul luat gunoiul.Deci nici blog nu imi mai trebuie,ca bag aici tot.Mai naspa e cand voi scrie prajitura cu mere,500 calorii,si tu o sa incepi,cat zahar,cate proteina,cate fibre,hihihihi
Da, ideea a fost simpla, nu conteaza din ce tara esti, nu conteaza daca acel produs exista in Romania, conteaza ca tu il stii, il papi, etc. Si daca il mia mananci odata sa il ai in baza de date.

Legat de praji.
Cand ai timp, sa te uiti la frigarui a la Slabuta, eu am scris gramajul fiecarui aliment folosit. Dupa, provizoriu, am introdus gramajele acelor alimente la mine in meniu si am vazut cate calorii si cantitate au frigaruii, i-am impartit in 2 (ca sunt 2 portii) si am aflat caloriile, gramajul unei portii, grasimi, glucide.
Nu e complicat. Important este ca toate produsele pe care le folosesti la prepararea prajiturei sa le avem trecute in calculator.

Sper ca am fost explicita.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat