View Single Post
  #535 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 23:36:37
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

Citat:
Anterior postat de Alina21 Vezi mesajul
Buna ziua fete scumpici!

N-am mai vorbit de ceva timp, dar vin cu vesti noi.
Pe 1 Martie am fost la dna doctor, nutritionista Silvi Ifrim. Am stat vreo 4 ore la dansa, timp in care ne-a explicat cum sta treaba, ce e bine, ce e rau, am invatat multe lucruri noi de care nu citisem niciunde, imi pare rau ca n-am inregistrat-o...

Mi-a dat o dieta si mi-a garantat ca pana pe 20 Martie voi slabi 10kg, apoi dupa 20 martie voi avea alta, la fel de personalizata.
De pe 2 martie pana acum am slabit 4 kg si continui, ma simt f bine!

Va doresc o zi minunata, si un 8 Martie fermecator!

Pupici
salutare!!!
ma bucur ca esti foarte increzatoare in d-na doctor! nu o cunosc si nici nu am auzit de dansa!
ce sa zic? sa fie intr-un ceas bun! (desi mie personal mi se pare mult 10 kg in 18 zile ,asa reiese din ce mesajul tau)
multa bafta!!!
Citat:
Anterior postat de gabi23oct Vezi mesajul
buna fetelor!!! azi am fost la cumparaturi si am fost super cuminte-nimic dulce. eu care inainte majoritatea cumparaturilor era ceva dulce, acum am stat deoparte de ele nici nu am vrut sa ma uit la ele mi-am luat salata, ridiche, ciuperci si o camasutza de noapte. ma bucur tare mult ca am ajuns sub 100kg si nici gand nu mai am sa trec aceasta suma fabuloasa, asa ca am sa muncesc mult
pupici frumoaselor
ahhh era sa uit LA MULTI ANI, FETELOR!!!!
o zi superba plina de bucurii
felicitari ! ai fost foarte cuminte!!!
LA MULTI ANI!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]